Żeby podnająć nieruchomość nie wystarczy tylko ustna umowa.

2 czerwca, 2021 0 przez admin

Decydując się na wynajem jakieś nieruchomości warto skonsultować tą sprawę z osobą specjalizującą się tym tematem. Bardzo istotne jest aby wynajem nieruchomości został przeprowadzony zgodnie z obowiązującym prawem.Ażeby wynająć jakąś nieruchomość nie wystarczy jedynie ustna umowa odnosząca się do tego, na jaki okres będzie ona obowiązywała a dodatkowo jakie będą to koszta.Taka umowa powinna być pisemna i posiadać wszelkie niezbędne obszary. Jeżeli nie mamy większej wiedzy dotyczącej jak powinno się spisać należycie umowę najmu można korzystać z usługi telefonicznej porady prawnej.

Specjalista w tej dziedzinie udzieli nam wyczerpującej teleporady dotyczącej jak powinna wyglądać poprawnie spisana umowa.Ważne jest ażeby w takiej umowie zawarte zostały podstawowe dane jednej i drugiej strony, bo umowa najmu zabezpiecza prawnie nie tylko posiadacza nieruchomości, niemniej jednak także osobę wynajmującą.

W takiej umowie nie może absolutnie zabraknąć informacji takich jak przykładowo: Dane każdej ze stron umowy, miejsce wynajmowanej nieruchomości, kto opłaca opłaty licznikowe, wysokość zaliczki i wysokość kaucji, dokładny okres trwania umowy, wszelka odpowiedzialność za ponoszone straty oraz sporo pozostałych kwestii. 

W sieci możemy odszukać wzór umowy wynajmu, który będziemy mogli przerobić na swoje własne potrzeby. Podczas porady prawne telefon będziemy mogli szczegółowo omówić też rzadki przypadek najmu jakim jest umowa najmu z podwykonawcą. Z racji tego, iż nie jest to tradycyjna umowa to jej treść powinno się omówić z osobą, która specjalizuje się tym tematem. Takim sposobem będziemy mieć gwarancję, iż wszystkie strony umowy najmu są zabezpieczone pod względem prawnym.